مش مو و هایلایت مو چه تفاوتی دارند؟ + آشنایی با انواع هر کدام

بازگشت به وب نوشته‌ها

مش مو و هایلایت مو چه تفاوتی دارند؟ + آشنایی با انواع هر کدام

مش مو و هایلایت مو دو تکنیک بسیار کاربردی و پرطرفدار برای رنگ کردن موها به شمار می‌روند که این روزها، محبوبیت بسیار زیادی در بین خانم‌ها دارند. اگر به دنبال یک تغییر اساسی در چهره خود هستید، می‌توانید مش مو یا هایلایت مو را انتخاب کنید.

اگرچه مش مو و هایلایت مو دو تکنیک کاملا متفاوت هستند؛ اما متاسفانه بسیاری از خانم‌ها و در برخی از موارد حتی آرایشگران و رنگ‌کاران نیز با تفاوت‌های این دو تکنیک آشنا نیستند و این دو تکنیک را به جای یکدیگر به کار می‌برند.

مش مو و هایلایت مو دو روش متفاوت برای رنگ کردن موها هستند؛ این دو روش تفاوت‌های بسیار زیادی با یکدیگر دارند و هر کدام انواع مختلف را شامل می‌شوند. در حالت کلی می‌توان گفت که اصلی‌ترین تفاوت مش مو و هایلایت مو در اختلاف رنگ بین رنگ پایه و رنگ مو است. در تکنیک مش مو، اختلاف بین رنگ پایه موها و موهای رنگ شده بسیار زیاد است(حدود ۷ درجه) و موهای رنگ شده کاملا از موهای پایه جدا و مشخص هستند؛ اما در تکنیک‌های هایلایت مو معمولا این اختلاف رنگ کم است و کمتر جلب توجه می‌کند.

علاوه بر این، انواع مش مو و انواع هایلایت مو نیز کاملا با یکدیگر متفاوتند و هر کدام تکنیک مخصوص به خود و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. برخلاف باور عموم که مش مو را قدیمی و دمده می‌دانند، باید بگوییم که تکنیک‌ های جدید مش مو دوباره ترند شده‌اند و شما می‌توانید از مش مو برای جذاب‌تر دیده‌ شدن و ایجاد تنوع در موهای خود استفاده کنید.

در ادامه این نوشته درباره مش مو، هایلایت مو و تکنیک‌های مختلف این دو صحبت می‌کنیم و در نهایت تفاوت بین این دو روش رنگ کردن مو را با هم بررسی می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

سالن زیبایی رویال شاین، بهترین سالن زیبایی شرق تهران، انواع تکنیک های مش مو و هایلایت مو را با بهترین کیفیت ممکن به شما عزیزان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از طریق لینک زیر، برای انجام مش مو و هایلایت مو در سالن زیبایی رویال شاین، واقع در شرق تهران، وقت رزرو کنید.

هایلایت مو چیست؟

هایلایت مو یکی از روش‌های رنگ مو است که این روزها طرفداران بسیار زیادی دارد. در روش هایلایت مو، ما سعی می‌کنیم که قسمتی از موها را روشن‌تر از رنگ پایه مو کنیم. هایلایت مو معمولا با دو روش کلاه و فویل انجام می‌شود. در گذشته معمولا برای هایلایت مو از کلاه استفاده می‌شد؛ اما این روزها استفاده از فویل محبوبیت بیشتری دارد.

در تکنیک های هایلایت مو نیازی نیست که موها را حتما به رنگ پایه برسانیم؛ بلکه تنها کافیست کمی آن‌ را روشن‌تر کنیم. در روش هایلایت، اختلاف رنگ بین پایه مو و موهای هایلایت شده زیاد نیست و همین ویژگی باعث می‌شود که هایلایت مو حالتی طبیعی‌تر و زیباتر به خود بگیرد.

هایلایت مو شرق تهران

امروزه هایلایت مو به یکی از ترندهای رنگ مو تبدیل شده است و با تنوع بسیار بالایی که دارد، توانسته است نظر هر خانمی را به خود جلب کند.

انواع تکنیک هایلایت مو

هایلایت مو تکنیک‌های مختلفی دارد و به روش‌های مختلفی می‌توانید این تکنیک‌ها را روی موهای خود ایجاد کنید. از جمله معروف‌ترین و پرطرفدارترین تکنیک‌های هایلایت مو عبارتند از:

آمبره مو

یکی از تکنیک‌های هایلایت مو که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد، آمبره مو است. در این تکنیک، قسمت‌های پایین مو روشن‌تر از ریشه مو است. همچنین مرز بین قسمت هایلایت و قسمت تیره کاملا مشخص است. این روزها، آمبره مو با استفاده از رنگ‌های فانتزی مثل آبی، قرمز، صورتی و … بسیار ترند شده است.

سامبره مو

سامبره مو نیز یکی دیگر از تکنیک‌های هایلایت مو است که به دلیل شباهت زیاد به آمبره مو، معمولا با آن اشتباه گرفته می‌شود. در تکنیک سامبره مو نیز هرچه از ریشه به سمت ساقه و نوک موها حرکت می‌کنیم، رنگ روشن‌تر می‌شود. تفاوت اصلی تکنیک سامبره مو با تکنیک آمبره مو در این است که در سامبره مو، هایلایت و روشن شدن موها به صورت تدریجی اتفاق می‌افتد و مرز بین موهای تیره و روشن مشخص نمی‌باشد.

بالیاژ

بالیاژ مو یکی دیگر از تکنیک‌های هایلایت مو است که این روزها نظر بسیاری از خانم‌ها را به خود جلب کرده است. در این تکنیک، رگه‌های هایلایت در بین موها به صورت نامنظم شکل می‌گیرد تا حالت طبیعی خود را حفظ کند. همچنین هایلایت مو از ریشه اتفاق نمی‌افتد؛ از این رو با بلند شدن موها و در آمدن ریشه‌ها نیز همچنان حالت خود را حفظ می‌کند و نیازی به ترمیم مداوم ندارد. بالیاژ مو را می‌توانید هم به کمک کلاه و هم به کمک فویل ایجاد کنید.

بالیاژ مو از کلمه فرانسوی bilayer ریشه گرفته و در لغت به معنای رنگ کردن موها با حرکات رفت و برگشتی است. روند انجام بالیاژ بسته به طول مو و سلیقه شما متفاوت است؛ اما در همه موارد این تکینک رنگ مو بدون دخالت هیچ‌گونه فویل یا کلاه مش انجام شده و فقط دست آرایشگر و قلم رنگ مو در فرآیند انجام بالیاژ نقش دارند. در بالیاژ سایه روشن‌هایی داخل مو ایجاد می‌شود که هیچ مرز خاصی ندارند.

مش مو چیست؟

مش مو یکی از تکنیک‌های رنگ مو است که این روزها طرفداران خود را دوباره جذب کرده است و به یکی از ترندهای رنگ مو تبدیل شده است. در تکنیک مش مو، قسمتی از موها روشن‌تر شده و به رنگ پایه می‌رسد. اختلاف رنگ بین قسمت‌های رنگ شده و رنگ اصلی موها در تکنیک مش مو بسیار زیاد و مشخص است. معمولا مش مو را روی زمینه تیره موها انجام می‌دهند تا تفاوت رنگ آن کاملا فاحش باشد.

انواع تکنیک های مش مو

اگرچه در گذشته مش مو تنها محدود به کلاه می‌شد؛ اما این روزها انواع مختلف مش مو وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود، مدل مناسب را انتخاب کنید. از جمله روش‌ها و تکنیک های مش مو عبارتند از:

مش لولایت

مش لولایت معمولا برای افرادی که دارای رنگ موی روشن هستند استفاده می‌شود. در این روش، روی زمینه روشن موها، ما رگه‌ها و قسمت‌هایی تیره‌تر از پایه اصلی مو ایجاد می‌کنیم. اگر زمینه موهای شما روشن یا در گذشته هایلایت انجام داده‌اید، می‌توانید از مش لولایت استفاده کنید.

مش فریزینگ

مش فریزینگ یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین انواع مش مو است. در این روش، اختلاف بین رنگ زمینه موها و رنگ مش موها بسیار زیاد (در حد ۹ درجه) است و مرز بین آن‌ها کاملا مشخص است. به عنوان مثال، روی زمینه مشکی موها،  از مش وانیلی یا یخی استفاده می‌شود.

مش سان شاین

یکی دیگر از تکنیک های مش، مش سان شاین است. در این روش، ریشه موها روشن می‌شود و هرچه به سمت ساقه مو حرکت می‌کنیم، موها تیره‌تر و به رنگ زمینه نزدیک‌تر می‌شود. نکته مهم در مورد این مش مو این است که نباید مرز آن خیلی مشخص باشد.

مش مون لایت

در این روش، موهای ریشه تیره‌تر است و هرچه به سمت پایین و ساقه حرکت می‌کنیم، روشن‌تر می‌شوند. اختلاف بین رنگ زمینه و رنگ مش نیز در این روش نسبتا زیاد است.

تفاوت مش مو و هایلایت مو

مش مو و هایلایت مو ممکن است از نظر تکنیکی بسیار شبیه به هم به نظر بیاییند؛ اما این دو روش کاملا با یکدیگر متفاوتند و نباید آن را به جای یکدیگر به کار ببریم. تفاوت مش مو و هایلایت مو در اختلاف درجه بین زمینه مو و موی رنگ شده است. در هایلایت مو، اختلاف بین رنگ زمینه مو با موهای رنگ شده بسیار کم است و موها تنها کمی روشن‌تر می‌شوند؛ اما در تکنیک های مش مو، اختلاف بین زمینه مو و موهای رنگ شده بسیار زیاد است و موها به کمک پودر دکلره به پای صفر می‌رسند.

بازگشت به وب نوشته‌ها