بافت مو در نارمک

بازگشت به وب نوشته‌ها
بافت مو در نارمک

بافت مو در نارمک

اگر به دنبال راهی هستید که موهای خود را از حالت یکنواختی خارج کنید و استایلی جدید به موهای خود دهید، انواع بافت مو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بافت مو که از سالیان دراز در میان افراد در کشورهای مختلف رایج بود، یکی از راه‌های زیباتر کردن موها بوده و حتی در مواردی جنبه فرهنگی داشته است.

چه برای عروسی باشد و چه برای یک دورهمی ساده و دوستانه، می‌توانید از بافت مو استفاده کنید. بافت‌ها انواع مختلفی دارند که آن‌ها را برای موقعیت‌های متفاوت به انتخابی مناسب تبدیل خواهد کرد. برای افراد با اندازه‌های مویی مختلف، مدل بافت‌های متفاوتی مناسب است که البته بهترین کار مشورت با آرایشگر است. آرایشگرها معمولا به خاطر تجربه کاری می‌توانند در انتخاب مدل بافت به افراد کمک کنند.

انواع بافت‌ها کدامند؟ بافت مو فرانسوی یا بافت مو هلندی به چه مدلی گفته می‌شود؟ انواع بافت مو آفریقایی چیستند؟ این‌ها سوالاتی است که قصد داریم در این مقاله به آن‌ها پاسخ دهیم. اگر می‌خواهید با انواع مدل بافت مو آشنا شوید تا بدانید کدام یک مناسب شما است، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه بافت مو

شواهد تاریخی حاکی از آن است که بشر از حدود ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد یعنی بیش از ۵۵ قرن پیش روش بافتن موها را ابداع کرده است که در ابتداع به صورت بافت سنبلی ساده‌ای که همه ما می‌شناسیم بوده است اما به تدریج روش‌های دیگری برای بافت مو هم ابتداع شده است مثل بافت فرانسوی، بافت آلمانی، بافت چهارتایی و بافت‌های دیگری که هرکدام به یک نشانه فرهنگی و مذهبی خاص در جامعه زمان خود تبدیل شده اند. آن طور که کارشناسان تاریخی و آرایشی می‌گویند بافتن مو به عنوان یکی از روش‌های آرایش و جمع کردن مو تاریخچه بلند و بالایی برای خود دارد که در این مقاله به بخش‌هایی از آن اشاره می‌کنیم.

ریشه‌های بافت مو به قاره آفریقا بازمی‌گردد، در حدود ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد زنان آفریقایی علاقه خاصی به بافتن موهای خود پیدا کردند، اولین قبیله آفریقایی که بافتن مو (به شکل افریقایی شناخته شده) را به عنوان یک سنت خاص به کار برد قبیله هیمبا Himba در نامیبیا بود که برای قرن‌ها ادامه داشت و به قبایل دیگر نیز منتقل شد و روش و شکل خاصی که هر قبیله برای بافتن موهای خود به کار می‌برد به عنوان نشانه خاص مردم آن قبیله و حتی نشانه سن، ثروت، وضعیت تاهل و مذهب آنان نیز شناخته می‌شد. در این زمان بافتن مو در واقع نوعی هنر اجتماعی بود چون به خاطر دشواری و زمانبر بودن این کار باعث ایجاد ارتباط بین افراد می‌شد به طور مثال وقتی افراد مسن موهای کوچک‌ترها را می‌بافتند بچه‌ها نیز این روش را از آن‌ها فراگرفته و خود روش‌های جدیدتری را ابداع می‌کردند که به توسعه این هنر خاص انجامید.

تحولات هنر بافت مو

در طول قرن‌ها اگرچه روش‌های اصلی بافت مو بدون تغییر باقی مانده است اما ترفندهای استایل آن روز به روز تغییر می‌کند و در هر دوره شاهد معرفی ترندهای جدیدی برای آن هستیم. در دوره حاضر بافت مو بسیار محبوب است و به اشکال مختلفی مرد استفاده قرار می‌گیرد و حتی زنان و مردانی که در گذشته از آن استفاده نمی‌کردند امروزه به لطف اینترنت و فرهنگ جهانی ناشی از آن بافت مو را به راحتی می‌پذیرند و به کار می‌برند. خانم‌ها سلیقه متنوع‌تری در استفاده از بافت مو دارند و آن را به روش‌های مختلفی از ساده و تمیز گرفته تا طبیعی و نامرتب به کار می‌برند که زیبایی خاص خود را دارد و نشانه‌ای از به روز بودن و به اصطلاح باحال بودن است. کارشناسان می‌گویند در دنیای امروز مدل‌های آزادتر و نامرتب‌تر بافت مو مقبولیت بیشتری دارد و مدل‌های سفت و سخت (مثل روشی که سرخپوستان به کار می‌بردند) چندان محبوب نیست و اگ دوست دارید به روز باشید بهتر است مدل‌های آزاد و نامرتب بافتن مو را به کار ببرید چون شیک‌تر، راحت‌تر و برای موهای کم ضررتر است. حتی روش بافت آفریقایی که در میان مردم آفریقایی-آمریکایی رایج شده است به روز شده و مدل‌های متنوع‌تری برای آن معرفی شده که به سفت و سختی گذشته نیست و آزادی بیشتری دارد. اگر نگاهی به سالن‌های زیبایی محله هارلم نیویورک بیندازید متوجه معنای این گفته خواهید شد.

انواع بافت مو و فرهنگ مرتبط با آن 

در ادامه صحبت در خصوص تاریخچه بافت مو چیست، خوب است در مورد ارتباط بین بافت مو و فرهنگ نیز نکاتی را بیان کنیم. شاید برایتان جالب باید که بدانید، بافت مو تنها یک آرایش و استایل نبوده و از جمله هنرهای اجتماعی محسوب می شود. تاریخچه و تحولات بافت مو نشان می دهد امروزه، مردم جهت آماده شدن برای مناسبت های متفاوت، موهای خود را می بافند.

بافت مو در گذشته، دلایل فرهنگی داشت، اما هر چه زمان گذشت، دلایل فرهنگی انجام بافت مو کاهش پیدا کرد و اغلب خانم ها برای آنکه استایل زیبایی برای موهای خود به وجود آورند، موهای خود را می بافند. این یکی از بزرگ ترین تحولاتی است که در حوزه بافت مو به وقوع پیوسته است. البته در برخی خرده فرهنگ ها، بافت مو هنوز هم همان دلایل سنتی خود را دارد و مردمان برخی کشورهای آفریقایی و یا بومیان آمریکای شمالی، در برخی مناسبت ها، موی خود را می بافند.

فواید بافت مو چیست؟

فواید بافت مو چیست، موضوع دیگری است که قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. درست است که بافت مو می تواند باعث افزایش زیبایی چهره و استایل فرد شود، اما این عمل در نوع نیز تاثیرات مثبتی نیز دارد که برخی از آنها به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین تاثیرات بافت مو، بهتر شدن و افزایش زیبایی ظاهر مو و افزایش نرمی آن است.
  • از دیگر فواید بافت موها، کاهش گره خوردگی موها است؛ با این مزیت، نیازی نیست موها را شدیدا شانه کنید.
  • کسانی که موهای بلندی دارند، در تابستان با مشکلات زیادی مواجه می شوند. بافت مو به این افراد کمک می کند تا در طی فصل تابستان کمتر کلافه شوند.
  • در ادامه صحبت در خصوص فواید بافت مو چیست، خوب است بدانید که این عمل باعث حفظ رطوبت موها نیز می شود. موهایی که دچار خشکی بیش از حد هستند، بسیار شکننده بوده و ظاهر زیبایی نخواهند داشت؛ بافت مو این مشکل و عارضه را درمان می کند.
  • اضافه کردن موج به موها از دیگر فواید بافت مو است. بعد از خروج از حمام، زمانی که موهایتان هنوز اندکی نم دارد، آنها را ببافید؛ با این کار، موهایتان به صورت کاملا طبیعی موج دار و جذاب خواهد شد.
  • آراستن و ایجاد یک جلوه زیبا و جذاب برای موها، از دیگر فواید بافت مو می باشد.

انواع بافت مو در نارمک

بافت فرانسوی

یکی از ترندهای بافت مو برای عید ۱۴۰۲، بافت موی فرانسوی است. این مدل اگرچه قدیمی و کلاسیک است، اما همچنان جذابیت بسیار زیادی دارد و امسال نیز جزو مدل‌های ترند شناخته می‌شود و شما می‌توانید برای عید امسال نیز از آن استفاده کنید. این مدل در طول روز باز نمی‌شود و به‌هم نمی‌خورد. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید این مدل بافت را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم با موهای نم‌دار کار کنید؛ زیرا این‌گونه راحت‌تر می‌توانید موها را تحت کنترل داشته باشید.

بافت مو در نارمک
بافت کویین

بافت مو کویین

اگر جزو افراد ریسک‌پذیر هستید و دوست دارید چیزهای جدید و تازه را کشف کنید، بافت مو کویین گزینه بسیار مناسبی است. بافت کویین یکی از جدیدترین انواع بافت مو به حساب می‌آید که در سال‌های اخیر، توجه بسیاری از خانم‌ها، به خصوص خانم‌های جوان و نوجوانان را به خود جلب کرده است. بافت کویین را می‌توانید هم با موهای طبیعی و هم ترکیب موهای طبیعی و اکستنشن انجام دهید. معمولا، برای جذابیت و جلب توجه بیشتر، بافت کویین با اکستنشن‌های رنگی و فانتزی مو انجام می‌شود.

بافت آفریقایی

بافت آفریقایی یکی از آن مدل‌هایی است که تقریبا هیچگاه از مد نمی‌افتد و استایل جذابی به موهای شما می‌دهد.

در این روش بافت، تمام موهای سر شما به مربع‌هایی تقسیم می‌شود و هر قسمت به صورت جداگانه بافته می‌شود. می‌توانید در این مدل، در بین موهای خود از اکستنشن‌های بافته شده نیز استفاده کنید.

این بافت در سه سایز کوچک، مدیوم و بزرگ قابل اجرا است؛ برای موهای نازک، سایز کوچک آن پیشنهاد می‌شود و هرچه از سایز‌های بزرگتر استفاده کنید، فشار بیشتری به پوست سر وارد می‌شود؛ پس پیش از آنکه سایز بافت را انتخاب کنید، ظرفیت‌های موی خود را بسنجید.

بافت مو در نارمک
بافت مو در نارمک

بافت هلندی

بافت هلندی یکی دیگر از بافت‌های پرطرفدار است که امسال جای خود را در بین ترندهای بافت مو ۱۴۰۰ پیدا کرده است. این بافت، بر خلاف دیگر بافت‌ها، مسطح نیست و حالت برجسته‌ای به موهای شما می‌دهد. برای بافت این مدل از سه رشته مو استفاده می‌شود و به تدریج قسمت‌هایی از موی اطراف به آن اضافه می‌شود. این بافت را هم می‌توانید به صورت تکی ببافید و هم از دوتایی؛ اما مدل دوتایی آن طرفداران بیشتری دارد و برای مراسم‌های رسمی مناسب‌تر است.

بافت تیغ ماهی

بافت تیغ ماهی یکی از آن بافت‌های کلاسیک است که از گذشته تا به امروز جزو بافت‌های پرطرفدار بوده و استایل بوهو را به هر ظاهری می‌بخشد. این بافت الگوی پیچیده‌ای ندارد؛ با این حال از ظرافت خاصی برخوردار است و هنگام بافت تیغ ماهی باید دقت زیادی را به کار برد تا مرتب و یک دست باشد. این بافت را هم می‌توان روی موهای کوتاه اجرا کرد و هم موهای بلند؛ اما زیبایی آن روی موهای بلند دو چندان است. اگرچه از این بافت به صورت تک رشته‌ای استفاده می‌شود، اما بافت دوتایی آن نیز بسیار زیبا است و یکی از ترندهای بافت مو ۱۴۰۰ است

بافت مو در نارمک
بازگشت به وب نوشته‌ها