رنگساژ چیست؟ چه فرقی با رنگ کردن مو دارد؟

بازگشت به وب نوشته‌ها
رنگساژ

رنگساژ چیست؟ چه فرقی با رنگ کردن مو دارد؟

رنگساژ یکی از تکنیک‌های پرطرفدار برای کسانی است که موهای خود را رنگ کرده‌اند. اگر شما هم تجربه رنگ کردن موها یا مش و هایلایت مو را داشته باشید، حتما در روزهای اول پس از رنگ کردن، از موهای خود راضی بودید؛ به قدری که بارها و بارها جلوی آینه آرایشگاه یا خانه ایستاده‌اید و موهای زیبایتان را تماشا کردید؛ اما چند روز بعد و پس از چند بار شستشو، کم‌کم رنگ موی شما دچار تغییر می‌شود. ممکن است که موهایتان درخشندگی و شفافیت خود را از دست بدهد و رنگ‌ موی شما روشن‌تر شده یا حتی به زردی بزند.

این موضوع می‌تواند کابوس هر خانمی باشد. اینکه موهای هایلایت شده او پس از مدتی دچار مشکلاتی مثل خشکی و کدری مو و بدتر از آن، زردی و قرمزی شود. اما جای نگرانی نیست. رنگساژ مو می‌تواند در چنین شرایطی به کمک شما بیاید.

رنگساژ مو در واقع نوعی رنگ ضعیف شده است که معمولا پس از رنگ، هایلایت یا سایر تکنیک‌های رنگ مو مثل بالیاژ به کار گرفته می‌شود تا مشکلاتی مثل زردی و کدری مو را از بین ببرد و شادابی و زیبایی را دوباره به موهای شما بازگرداند. از آن جایی که رنگساژ ضعیف‌تر از رنگ مو است، پس آسیب کمتری به موهای شما وارد می‌کند و استفاده از آن چند روز یا چند هفته پس از هایلایت کردن موها، مشکلی برای موهای شما ایجاد نمی‌کند و یک روش کاملا ایمن برای رفع ایرادات رنگ مو به حساب می‌آید.

امروزه بسیاری از خانم‌ها و آرایشگرها برای رفع مشکلات عمده رنگ مو، مثل زرد شدن موهای هایلایت شده یا رو به قرمزی رفتن برخی از رنگ‌ موها، از رنگساژ استفاده می‌کنند تا دوباره بتوان رنگ موها را به حالت مورد نظر برگرداند.

رنگساژ مو روشی است که از آن برای شفافیت و احیای رنگ مو استفاده می شود و می تواند رنگ موهای شما را مانند روز اول شاداب و زیبا کند. در این نوشته از سالن زیبایی رویال شاین، بهترین سالن زیبایی شرق تهران، قصد داریم به سراغ معرفی تکنیک رنگساژ مو و مزایا و معایب رنگساژ برویم و تفاوت رنگساژ با رنگ مو را بررسی کنیم. اگر شما هم پس از گذشت مدتی از رنگ کردن موها، از موهای خود راضی نیستید و می‌خواهید شادابی را به موهای خود بازگردانید و رنگ موی خود را مثل روز اول کنید، پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا با رنگساژ و مزایای شگفت‌انگیز آن آشنا شوید.

اگرچه خیلی‌ها تصور می‌کنند که رنگساژ کاری ساده‌ است و می‌توان آن را به‌راحتی در خانه انجام داد، اما باید گفت که رنگساژ مو نیز نیاز به مهارت بالایی دارد. ترکیب رنگی مناسب رنگساژ و همچنین نحوه قرار دادن رنگساژ روی موها در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار است؛ از این رو توصیه می‌کنیم که رنگساژ مو را حتما در سالن زیبایی و زیر نظر متخصص رنگ مو انجام دهید. سالن زیبایی رویال شاین، بهترین آرایشگاه زنانه شرق تهران، خدمات رنگساژ مو را زیر نظر بهترین متخصصان رنگ مو و با بهترین مواد به شما عزیزان ارائه می‌دهد تا از کیفیت نهایی راضی باشید.

رنگساژ مو چیست؟

رنگساژ در واقع رنگ مو ضعیف شده است که با مقدار مناسبی آب رقیق می‌شود و معمولا آن را روی موهای رنگ شده به‌کار می‌برند تا شادابی و شفافیت را دوباره به موها بازگرداند و رنگ مو را اصلاح کنند.

معمولا پس از مدتی از رنگ کردن موها و شستشوی موهای رنگ شده، رنگ مو شادابی خود را از دست می‌دهد و ممکن است روشن‌تر شود. در چنین شرایطی از رنگساژ استفاده می‌کنیم. رنگساژها می توانند به رفع تناژ بد رنگ مو مانند سبزی، نارنجی و قرمزی مو کمک کنند. این کار باعث می‌شود رنگ موهای ما شفافیت و تازگی چشمگیری پیدا کنند، اما آسیب کمتری به آن ها وارد شود.

دکوپاژ مو یکی از تکنیک‌های رنگ مو است که امکان پاک کردن رنگدانه‌های مو را به شما می‌دهد. قطعا برای شما هم پیش آمده است که با رنگ کردن در خانه یا سپردن رنگ موی خود به یک آرایشگر ناوارد، از نتیجه نهایی راضی نباشید. در چنین شرایطی، دکوپاژ مو می‌تواند به کمک شما بیاید و رنگ موی شما را پاک کند.

رنگساژ با رنگ مو چه تفاوتی دارد؟

یکی از سوالات عمده‌ای که در مورد رنگساژ می‌شود، این است که تفاوت رنگساژ با رنگ مو در چیست. در حالت کلی می‌توان گفت که رنگساژ حالت ضعیف‌شده‌تر و رقیق‌تر رنگ مو است. برای تهیه رنگساژ نیاز است که مقدار مناسبی از رنگ مو را با مقدار مناسب آب رقیق کنیم و سپس آن را روی موها قرار دهیم. از جمله تفاوت‌های رنگساژ با رنگ مو عبارتند از:‌

 • رنگساژ حالت ضعیف‌ شده رنگ مو است و تنها می‌توانید آن را روی موهای روشن و هایلایت شده استفاده کنید؛ در صورتی که رنگ مو روی موهای تیره و مشکی نیز تاثیرگذار است.
 • در تهیه رنگ مو از رنگ و اکسیدان استفاده می‌شود؛ در صورتی که برای رنگساژ، لازم است که رنگ را با آب رقیق‌تر و ضعیف‌تر کنید.
 • رنگساژ تغییر چندانی روی رنگ موهای شما ایجاد نمی‌کند و تنها رنگ موی قبلی شما را تقویت و احیا می‌کند.
 • برای گذاشتن رنگ مو لازم است که موها کاملا خشک باشد؛ در صورتی که برای استفاده از رنگساژ لازم است که ابتدا کمی موهای خود را مرطوب کنید.
 • از آن جایی که رنگساژ ضعیف‌تر از رنگ مو است و قرار نیست تفاوت چندانی در موهای شما ایجاد کند، پس طبیعتا مدت زمانی که روی سر شما باقی می‌ماند نیز کوتاه‌تر است. برای رنگساژ حدودا ۱۰ الی ۲۰ دقیقه زمان کافیست؛ در صورتی که این زمان برای رنگ مو حدود ۴۰ الی ۸۰ دقیقه است.

ترکیب رنگ مو در خانه

اگر به دنبال ایجاد تنوع در موها و استایل خود هستید، بدون شک رنگ مو بهترین گزینه برای شما خواهد بود. با کمک تغییر رنگ مو، می‌توانید چهره خود را کاملا متفاوت کنید و تغییر ایجاد کنید. رنگ مو یکی از پرطرفدارترین قسمت‌های هر آرایشگاهی است و روزانه خانم‌های بسیار زیادی به آن مراجعه می‌کنند تا با کمک رنگ مو، کمی در استایل خود تغییر ایجاد کنند.

انواع رنگساژ مو

در حالت کلی می‌توان رنگساژ مو را به دو دسته موقت و نیمه دائم تقسیم‌بندی کرد که هر کدام در شرایطی به خصوص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رنگساژ موقت

استفاده از رنگساژ موقت بسیار آسان است. این رنگساژ به صورت ژل، موس و اسپری موجود هستند و شما می‌توانید خیلی راحت، در خانه آن‌ها را روی موهای خود بزنید؛ فقط توجه داشته باشید که این مدل از رنگسا‌ژها حداکثر یک هفته ماندگاری دارند. برای استفاده از رنگساژ موقت لازم است که بعد از حمام کمی از آن را روی موهای مرطوبتان بزنید و موها را شانه بزنید تا به همه قسمت‌های موی رنگساژ برسد. رنگساژ موقت نیاز به شستشو و شسوار ندارد.

تغییر در ظاهر همیشه چالش‌برانگیز بوده است. ممکن است شما زمان زیادی برای فکر کردن به یک ظاهر جدید صرف کنید، اما وقتی زمان انجام آن می‌رسد باز هم دو به شک باشید. تغییر رنگ مو هم از این قاعده مستثنی نیست. انتخاب رنگ مویی که تا به حال آن را امتحان نکرده اید کاری ریسک‌پذیر است. یکی از کارهایی که می‌تواند شما را در مسیر انتخاب رنگ مو راهنمایی کند، استفاده از رنگ موهای موقت است. رنگ موی موقت به شما نشان می‌دهد که آیا رنگ موی انتخابی برای شما مناسب است یا نه.

رنگساژ نیمه دائم

رنگساژ نیمه دائم نوع معمول‌تر رنگساژ است که این روزها در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود. زمان ماندگاری رنگساژ نیمه دائم بیشتر است و حدود ۳ هفته روی مو باقی می‌ماند. رنگساژ نیمه دائم به صورت واریاسیون و ژل‌های رنگی موجود می‌باشد و لازم است که ترکیب مناسب آن‌ را روی موهایتان قرار دهید و در پایان موها را آبکشی کنید.

مراحل رنگساژ کردن مو

مراحل رنگساژ کردن مو شباهت زیادی به مراحل رنگ‌کردن مو دارد. ابتدا لازم است که ترکیب رنگی مورد نیازتان را درست کنید و در ظرف مخصوص رنگ‌ مو، آن را خوب مخلوط کنید. این مرحله مهم‌ترین و حرفه‌ای‌ترین بخش رنگساژ کردن مو است و لازم است که توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.

نوع رنگساژی که استفاده می‌کنید، به رنگ پایه موها و همچنین رنگی که در انتها می‌خواهید بستگی دارد. به عنوان مثال، توصیه می‌شود برای رنگساژ کردن مو، از رنگ مو یک شماره تیره‌تر از پایه دکلره استفاده کنید. مثلا اگر پایه دکلره موهای شما ۶ باشد، بهتر است از رنگساژی با درجه ۵ استفاده کنید. در صورتی که موهایتان بلوند است، استفاده از رنگساژهایی با شماره‌ ۸ تا ۱۰ توصیه می‌شود. با توجه به حساس بودن پروسه رنگساژ کردن مو، بهتر است که رنگساژ موهای خود را به یک آرایشگر حرفه‌ای بسپارید تا بهترین ترکیب رنگ را برای شما انتخاب کند.

پس از آماده کردن رنگساژ، آن را به کمک برس مخصوص روی تمام قسمت‌های مو باید قرار دهید. توجه کنید که همه بخش‌های مو به رنگساژ آغشته شود. سپس با توجه به نوع رنگ مویی که می‌خواهید، مدت زمانی که رنگساژ روی موهای شما باقی بماند متفاوت است. در نهایت نیز پس از آبکشی و شستشو موها، رنگساژ موهای شما تکمیل می‌شود.

مزایای رنگساژ کردن مو

 • آسیب کمتر نسبت به رنگ مو به دلیل غلظت پایین‌تر
 • مدت زمان کمتر برای اجرا
 • شفافیت و درخشندگی موها
 • اجرای آسان‌تر

معایب رنگساژ مو

 • ماندگاری کم
 • بدون اثر برای موهای تیره
 • رنگساژ موی هایلایت شده به میزان زیاد می تواند به مرور زمان موهای تیره را روشن کند.
بازگشت به وب نوشته‌ها