دکوپاژ مو چیست؟ + دکوپاژ مو در شرق تهران

بازگشت به وب نوشته‌ها

دکوپاژ مو چیست؟ + دکوپاژ مو در شرق تهران

دکوپاژ مو یکی از تکنیک‌های رنگ مو است که امکان پاک کردن رنگدانه‌های مو را به شما می‌دهد. قطعا برای شما هم پیش آمده است که با رنگ کردن در خانه یا سپردن رنگ موی خود به یک آرایشگر ناوارد، از نتیجه نهایی راضی نباشید. در چنین شرایطی، دکوپاژ مو می‌تواند به کمک شما بیاید و رنگ موی شما را پاک کند.

همچنین برخی از رنگ‌ موها را نمی‌توانید روی هر پایه رنگی دربیاورید؛ به عنوان مثال، رنگ موی‌های تیره روی پایه رنگ دکلره خوب در نمی‌آیند و هرچقدر هم تلاش کنید، در نهایت رنگ موی شما چند درجه روشن‌تر از رنگ مورد نظرتان خواهد بود. در چنین شرایطی نیز دکوپاژ مو می‌تواند به شما کمک کند تا رنگدانه‌های دکلره را از بین ببرید و سپس رنگ مورد نظر خود را روی مو قرار دهید.

دکوپاژ یک تکنیک کاملا حرفه‌ای است که نیازمند دقت و مهارت بسیار بالایی است؛ پس اگر قصد انجام دکوپاژ مو را دارید، حتما این کار را زیر نظر یک آرایشگر حرفه‌ای و رنگ‌ کار ماهر که تجربه انجام دکوپاژ را دارد انجام دهید؛ در غیراینصورت ممکن است که آسیب‌های جدی به موهای شما وارد شود و حتی موهای شما به طور کامل بسوزد و قطع شود. پس تحت هیچ شرایطی دکوپاژ مو را در خانه انجام ندهید.

در این نوشته از وبلاگ سالن زیبایی رویال شاین، بهترین سالن زیبایی شرق تهران، قرار است که درباره دکوپاژ مو، مزایای و معایب دکوپاژ مو و نحوه انجام دکوپاژ مو صحبت کنیم. اگر شما هم از رنگ موی خود راضی نیستید و قصد دارید که دکوپاژ مو انجام دهید، مطالعه ادامه این نوشته می‌تواند برای شما مفید باشد.

ما در سالن زیبایی رویال شاین، بهترین آرایشگاه زنانه شرق تهران، انواع تکنیک‌های رنگ مو، از جمله دکوپاژ مو را به صورت کاملا تخصصی و زیر نظر بهترین آرایشگران به شما عزیزان ارائه می‌دهیم. اگر پیش از این موهای خود را به افراد غیرمتخصص سپرده‌اید و حالا از نتیجه آن راضی نیستید، جای هیچگونه نگرانی نیست. شما می‌توانید با مراجعه به سالن زیبایی رویال شاین، بهترین آرایشگاه زنانه شرق تهران، و انجام دکوپاژ مو، به رنگ موی دلخواه خود برسید. دکوپاژ مو در سالن زیبایی رویال شاین جای هیچگونه نگرانی ندارد و نیازی نیست بابت سلامت موهای خود نگران باشید؛ زیرا ما از کیفیت کار خود مطمئن هستیم.

دکوپاژ مو چیست؟

پیش از این که به سراغ مراحل انجام دکوپاژ مو بریم، لازم است که توضیحی درباره دکوپاژ مو بدهیم. در یک تعریف ساده و کلی می‌توان گفت که دکوپاژ مو به معنی پاک کردن و خروج رنگدانه‌های مصنوعی از روی موی است. با این کار، رنگ قبلی از روی موهای شما پاک شده است و می‌توانید رنگ موی جدید روی موهای خود بگذارید.

دکوپاژ مو در مواردی که از نتیجه رنگ موی خود راضی نیستید و می‌خواهید آن را پاک کنید بسیار مناسب است. همچنین در برخی از شرایط، پایه رنگ مو شما برای برخی از رنگ‌ها مناسب نیست. در چنین شرایطی نیز می‌توانید با کمک دکوپاژ مو، پایه رنگ موی خود را پاک کنید و سپس رنگ مورد نظر را روی موهای خود قرار دهید.

تفاوت دکوپاژ مو با دکلره مو چیست؟

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که دکوپاژ مو چه تفاوتی با دکلره مو دارد با توجه به اینکه با دکلره کردن مو نیز رنگدانه‌های مو را پاک کرده و آن را چند درجه روشن‌تر می‌کنیم. باید گفت که عمل تکوپاژ مو بسیار سبک‌تر و ضعیف‌تر از دکلره مو است؛ از این رو آسیب کمتری به موهای شما وارد خواهد شد. دکوپاژ مو، رنگ موی تیره را به رنگ موی روشن در می‌آورد. وقتی موهای خود را تیره‌تر از رنگ اصلی می‌کنید ولی مورد پسند نیست، می‌توانید با دکوپاژ آن را روشن کنید.

هایلایت مو شرق تهران

هایلایت مو از آن دسته مواردی است که با انجام آن می‌توانید یک تغییر کلی و اساسی در موها و استایل خود ایجاد کنید؛ اگر به دنبال یک تغییر ویژه و زیبا هستید، بدون شک هایلایت مو بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

مزایای دکوپاژ مو

انجام دکوپاژ مو مزایای مختلفی را به همراه دارد؛ همین موضوع باعث شده است که بسیاری از افراد آن را به دکلره مو ترجیح دهند. از جمله مزایای دکوپاژ مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عملکرد بالا در تغییر رنگ مو

دکوپاژ مو تاثیر زیادی در تغییر رنگ موی شما دارد؛ پس اگر از رنگ موی خود راضی نیستید و می‌خواهید آن را پاک کنید، دکوپاژ مو بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

آسیب کمتر از دکلره

دکوپاژ مو می‌تواند موهای شما را چندین درجه روشن‌تر کند؛ از همین رو می‌تواند به عنوان جایگزین دکلره در برخی از موارد به کار رود و آسیب کمتری از دکلره دارد و موهای شما سالم‌تر باقی می‌ماند.

بدون محدودیت رنگ‌پذیری

بعد از انجام دکوپاژ مو، شما هیچگونه محدودیتی برای رنگ کردن موهای خود ندارید و می‌توانید رنگ‌های مختلف را روی موهای خود امتحان کنید.

آمبره مو یکی از تکنیک‌های جدید رنگ کردن مو است که در آن قسمت پایینی موها روشن‌تر از قسمت بالایی موها است و حس و حال متفاوتی به موها و چهره شما می‌بخشد. آمبره مو را می‌توانید با انواع رنگ‌های مورد نظر خود ایجاد کنید و به حالت و رنگ موهای خود، تنوع ببخشید.

معایب دکوپاژ مو

قطعا دکوپاژ نیز مانند هر عمل دیگر، در کنار مزایای که به همراه دارد، معایب نیز دارد؛ اما اگر دکوپاژ مو را زیر نظر یک متخصص انجام دهید، تا حد زیادی می‌توانید از معایب دکوپاژ مو بکاهید. از جمله معایب دکوپاژ مو عبارتند از:

تغییر حالت طبیعی مو

دکوپاژ مو نیز مانند هر عمل دیگر مثل کراتینه مو، رنگ‌کردن،  اتوکشی و … می‌تواند موهای شما را تغییر دهد و آن را از حالت طبیعی خارج کند. پس ممکن است پس از انجام دکوپاژ مو، موهای شما وز یا حجیم شوند.

خشکی مو

یکی از آسیب‌هایی که دکوپاژ مو می‌تواند به موهای شما وارد کند، خشکی مو است. پس از دکوپاژ مو، ممکن است موهای شما خشک و زبر شود؛ در اینصورت بهتر است که موهای خود را تقویت کنید و از انواع روغن‌های مناسب موی خود استفاده کنید.

موخوره گرفتن مو

از آن جایی که پس از انجام دکوپاژ مو، موها دچار خشکی می‌شوند؛ در صورتی که به آن‌ها توجه کافی نشود، ممکن است مو دچار موخوره شود و یا قسمتی از موها به صورت دوشاخه در بیایند.

ایجاد حساسیت و التهاب در پوست سر

اگر به طور مداوم از دکوپاژ مو استفاده کنید ممکن است که دچار حساسیت و التهاب در سر شوید. در هر صورت، دکوپاژ مو نیز از مواد شیمیایی استفاده می‌کند که می‌تواند برای شما ضرر داشته باشد.

مراحل انجام دکوپاژ مو

مراحل انجام دکوپاژ مو شباهت زیادی به رنگ کردن و دکلره کردن مو دارد و تنها در نسبت و نوع مواد به کار رفته با یکدیگر متفاوتند. در ابتدا لازم است که با توجه به رنگ موها و جنس مو، مواد دکوپاژ را آماده کرده و با هم مخلوط کنید. این مرحله مهم‌ترین و حساس‌ترین مرحله دکوپاژ مو است و اگر ترکیب مواد شما درست نباشد، به رنگ موی دلخواه نخواهید رسید. از این رو همواره توصیه می‌شود که دکوپاژ مو را حتما زیر نظر یک آرایشگر حرفه‌ای انجام دهید.

پس از آن که رنگ دکوپاژ را آماده کردید، بهتر است که موها را بشویید و آن را با حوله کمی خشک کنید. سپس مواد دکوپاژ مو را روی آن ریخته و به همه نقاط مورد نظر بمالید. توجه داشته باشید که بهتر است که رنگ گذاشتن را از ساقه مو شروع کنید؛ زیرا ریشه مو رنگ‌پذیری بالاتری دارد و اگر اول ریشه مو را قرار دهید، رنگ ریشه و رنگ ساقه کاملا با هم متفاوت خواهند بود.

 

سپس موهای خود را با یک کلاه بپوشانید و ۷ الی ۱۰ دقیقه روی مو باقی بماند. البته این زمان به رنگ و جنس موهای شما نیز بستگی دارد. پس در این حین بهتر است که هربار رنگ موی خود را چک کنید. در نهایت با شستشو با یک شامپوی بدون سولفات و سبک کار دکوپاژ شما تمام می‌شود.

نکات مهم برای انجام دکوپاژ مو

اگر قصد انجام دکوپاژ مو را دارید، بهتر است که قبل از دکوپاژ به نکات زیر توجه کنید و این نکات را در دکوپاژ مو رعایت کنید.

  • حتما دکوپاژ مو را در آرایشگاه و زیر نظر یک آرایشگر متخصص انجام دهید؛ زیرا عملی بسیار حساس است و در صورت استفاده اشتباه از مواد می‌تواند به موهای شما آسیب بزند.
  • استفاده مداوم از مواد شیمیایی مثل دکلره و دکوپاژ مو پشت سر هم می‌تواند به موهای شما آسیب وارد کند. پس تعادل را حفظ کنید و زود به زود دنبال تغییر موهای خود نباشید.
  • بعد از دکوپاژ بهتر است که برای جلوگیری از خشکی مو، از روغن‌هایی مثل روغن نارگیل، آرگان یا زیتون استفاده کنید تا دچار موخوره نشوید.
  • بعد از انجام دکوپاژ مو، بهتر است که موهای خود را با شامپوی بدون سولفات انجام دهید.
  • قبل از شستشو موها به آن روغن بزنید و پس از نیم ساعت آن را بشویید.
  • هنگام شستشو موها را زیاد چنگ نزنید و با موها بسیار ملایم رفتار کنید.
بازگشت به وب نوشته‌ها