پدیکور ناخن

“پا قلب دوم بدن است”. این جمله را چند بار شنیده اید؟ آیا مراقبت از پا یعنی تنها کفش و جوراب مناسب انتخاب کنیم؟ چه راهکارهایی برای رسیدگی به قلب دوم بدن وجود دارد؟

پدیکور یکی از روش‌هایی است که به پاهای شما این نوید را می‌دهد که شما به فکرشان هستید و برای سلامت آن‌ها ارزش قائل می‌شوید. پدیکور نه تنها پاها و ناخن‌هایی زیبا برای شما به ارمغان می‌آورد، بلکه در مسیر سلامت پا نیز با شما همراه و هم‌قدم است.

خدمات پدیکور در آرایشگاه اینترنتی و سالن زیبایی رویال شاین

از آنجا که سلامت و زیبایی پاها و ناخن‌ها جزء امور حائز اهمیت است، پس پدیکور باید به ناخن‌کارهای ماهر و متخصص سپرده شود. تیم مجرب و صمیمی رویال شاین در کنار شما عزیزان هستند تا با استفاده از وسایل و تجهیزات استریل و باکیفیت و در محیطی کاملاً بهداشتی، بهترین خدمات پدیکور را به شما ارائه دهند تا هر بار که پاهای خود نگاه می‌کنید لبخند رضایت روی صورتتان بنشیند.  

برای تعیین وقت پدیکور و مراجعه حضوری به سالن آرایشی رویال شاین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در لینک زیر آورده شده است، اقدام کنید:

آرایشگاه اینترنتی رویال شاین برای راحتی شما عزیزان این امکان را فراهم کرده است که آرایشگر مورد نظر خود را در زمینه پدیکور ناخن به منزل بیاورید. برای درخواست اعزام آرایشگر به منزل می‌توانید از طریق سایت سالن زیبایی رویال شاین اقدام کنید.

فیلتر محصولات یک نتیجه پیدا شد
انتخاب خدمت مورد نظر
انتخاب منطقه مورد نظر
فیلتر انتخاب شده

اگر می‌خواهید تجربه‌ای لذت‌بخش از پدیکور داشته باشید و با فواید پدیکور آشنا شوید، با ما همراه باشید.

راهکارهایی برای گرفتن نتیجه بهتر از پدیکور

رعایت نکاتی ساده به شما کمک می‌کند تا نتیجه بهتری از پدیکور بگیرید. آنچه در ادامه می‌خوانید باعث رقم خورن نتیجه‌ای دلچسب از پدیکور می‌شود.

انتخاب رنگ لاک یا ژلیش مناسب

انتخاب رنگ معمولاً کاری سخت به نظر می‌رسد و با توجه به تنوع رنگ‌های لاک، پیدا کردن رنگ مناسب کمی دشوار است. با این حال لازم است این نکته را به یاد داشته باشید که حتی اگر رنگی یکسان برای ناخن‌های دست و پا انتخاب نمی‌کنید، رنگ لاک ناخن‌های دست و پا باید با هم هماهنگی داشته و از یک طیف رنگی باشند. برای مثال اگر رنگ لاک دستان شما قرمز است، انتخاب رنگ آبی برای ناخن‌های پا چندان جالب نیست.

مراقبت از کوتیکول ناخن حین پدیکور

کوتیکول لایه‌ای از پوست است که در امتداد ریشه ناخن قرار دارد و زمانی که ناخن در حال رشد است، به باکتری‌ها و میکروب‌ها اجازه ورود به ریشه ناخن را نمی‌دهد.  کوتیکول نه تنها از ناخن‌ها محافظت می‌کند، بلکه به عنوان یک نوع سد مقاومتی کرده و از پوست اطراف ناخن در برابر عفونت نیز محافظت می‌کند. از آن‌جا که اطراف کوتیکول بسیار ظریف است، می‌تواند به راحتی خشک، آسیب‌دیده و آلوده شود؛ از این رو مراقبت از این ناحیه در حین پدیکور، نکته‌ای کلیدی برای سلامت ناخن‌ها است. همین این موارد ثابت می‌کنند که مراقبت از کوتیکول ناخن یکی از اساسی‌ترین مسائلی که باید در پدیکور به آن توجه شود.

برای مراقبت از کوتیکول لازم است قبل از شروع پدیکور، پاها به مدت 10 دقیقه در آب گرم قرار گرفته تا کوتیکول ناخن نرم شود. بعضی از ناخن‌کاران نابلد این به جای عقب زدن کوتیکول، آن را برش می‌دهند و توجیه می‌کنند که این کار به لاک زدن ناخن کمک کرده و باعث افزایش ماندگاری لاک می‌شود. در صورتی که آکادمی پوست آمریکا (AAD) به هیچ وجه برش کوتیکول را توصیه نمی‌کند، چرا که پس از بریدن کوتیکول، باکتری‌ها و میکروب‌ها به راحتی به داخل ریشه ناخن نفوذ کرده و همین امر سلامت ناخن را به خطر می‌اندازد. پس لازم است پدیکور ناخن زیر نظر ناخن‌کاران مجرب و ماهر انجام شود.

شیو نکردن قبل از انجام پدیکور

وجود موهای زائد در هنگام پدیکور موضوعی نیست که به خاطر آن خجالت‌زده شوید و بخواهید با شیو کردن موهای زائد پاهای خود را از بین ببرید. برای این حرفمان دلایل محکم و ثابت شده‌ای داریم! انواع خاصی از باکتری‌ها در آب‌های لوله کشی زندگی می‌کنند و همان‌طور که گفته شد برای نرم شدن کوتیکول ناخن، قبل از پدیکور، پاها در آب گرم قرار می‌گیرند. اگر این آب به درستی ضد عفونی نشده باشد، می‌تواند محل خوبی برای زندگی انواع خاصی از باکتری‌ها محسوب شود. معمولاً شیو کردن باعث وجود زخم‌های کوچک روی پوست می‌شود؛ به همین علت سد دفاعی پوست در برابر ورود میکروب‌ها و باکتری‌ها ضعیف شده و این موجودات ریز میکروسکوپی به راحتی وارد بدن می‌شوند.

فواید پدیکور

مزایای پدیکور بیشتر از آن چیزی که است که فکرش را می‌کنید. پدیکور نه تنها باعث زیباتر شدن ناخن‌ها و پاها می‌شود، بلکه به سلامت بدن و بهبود روحیه نیز کمک شایانی می‌کند. در ادامه برخی از فواید پدیکور را برای شما می‌گوییم:

ناخن‌های سالم‌تر

پدیکور باعث می‌شود ناخن‌های شما عالی و زیبا به نظر برسند؛ با این حال این تنها فایده پدیکور برای ناخن‌ها نیست. پدیکور منظم به ناخن‌های شما کمک می‌کند تا قوی و سالم بمانند. ناخن‌هایی که به خوبی نگهداری نمی شوند، ضعیف شده و به راحتی می‌شکنند. ناخن‌های شکننده، بدن شما را بیشتر در معرض عفونت قرار می‌دهند؛ پس با پدیکور می‌توانید سلامت را به پاها و بدن خود هدیه دهید.

بهبود گردش خون

برای حفظ سلامت بدن لازم است گردش خون به خوبی انجام شود. ماساژ پا بخشی از پدیکور است. این ماساژ نه تنها باعث بهبود گردش خون می‌شود، بلکه به سلامت مفصل‌های پا نیز کمک می‌کند.

پوستی نرم‌تر با پدیکور

پوست پا، به ویژه پاشنه‌ها، بدون مراقبت و نگهداری ترک می‌خورند. در صورتی که این پوست آسیب‌دیده درمان نشود، می‌تواند با عوارض زیادی همراه شود. پدیکور پوستی نرم را برای پاهای شما به ارمغان می‌آورد. پوست لطیف و صاف فقط باعث زیبایی ظاهری نمی‌شود، بلکه برای سلامتی نیز مهم است.

آرامش

استرس با بروز بیماری‌های مزمن، خستگی و حتی سرطان رابطه تنگاتنگی دارد. با سبک زندگی امروزه دور ماندن از استرس کاری سخت و دشوار است. مطالعات نشان می‌دهند اگر روزانه سطح استرس 30 دقیقه کاهش یابد، به طرز قابل توجهی سلامت و انرژی بدن شما تقویت می‌شود. پدیکور همان راه‌دررویی است که برای مدتی شما را از استرس‌های زندگی دور می‌کند.

پدیکور، زمانی برای خود

زندگی پر از بدو بدو‌ هایی است که اجازه نمی‌دهند زمانی را به خود اختصاص دهید. مهم نیست خانمی خانه‌دار باشید یا مدیرعامل یک شرکت بزرگ، هر کس نیاز دارد برای مدتی فقط متعلق به خودش باشد. پدیکور به شما این امکان را می‌دهد برای زمانی هر چند کوتاه، آرام باشید، بر روی خود تمرکز کنید و به ذهن خسته‌تان استراحت دهید.