آرایش صورت

شاید با وجود انواع و اقسام ویدئوهای آموزش آرایش در شبکه‌های مجازی فکر کنید که رفتن به آرایشگاه برای آرایش صورت مثل قبل ضرورت ندارد؛ اما این تصوری اشتباه است. درست است که ویدئوهای آموزشی نکاتی بسیار خوبی را مطرح می‌کنند، ولی نکته منفی این نوع ویدئوها این است که فرد آموزش‌دهنده، آرایش را بر اساس شکل و فرم صورت خودش انجام می‌دهد. علاوه بر این لوازم آرایشی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید بر طبق جنس و نوع پوست هر فردی انتخاب شود. به همین خاطر است که بعضی از آرایش‌های صورت با وجود بی نقص بودن روی صورت شما جلوه جالبی ندارند. همه این موارد ثابت می‌کند که اگر می‌خواهید آرایش صورت شما برای مراسم و مهمانی‌هایتان زیبا و خیره کننده باشد، باید به دنبال آرایشگری مجرب و کاربلد باشید.  

خدمات آرایش صورت در سالن زیبایی رویال شاین

فرم صورت و اجزای آن، نوع پوست و آگاهی از ترندهای آرایش صورت مهم‌ترین نکاتی هستند که آرایشگران ماهر و باتجربه رویال شاین همیشه آن‌ها را در نظر دارند تا با استفاده از باکیفیت‌ترین محصولات آرایشی و مطابق سلیقه شخصیتان، آرایش صورت شما برا به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

برای تعیین وقت آرایش صورت و مراجعه حضوری به سالن آرایشی رویال شاین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در لینک زیر آورده شده است، اقدام کنید:

در حقیقت دیگر آن دوران که برای دریافت خدمات آرایشی حتماً باید به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کردید، گذشته است. امروزه علاوه بر تعیین وقت آنلاین می‌توانید آرایشگر را به منزل خود بیاورید تا به آسانی و با راحتی خیال انواع خدمات زیبایی را دریافت کنید. برای بهره‌مندی از امکان اعزام آرایشگر به منزل، کافی است از طریق وب‌سایت آرایشگاه اینترنتی رویال شاین درخواست خود را ثبت کنید.

فیلتر محصولات یک نتیجه پیدا شد
انتخاب خدمت مورد نظر
انتخاب منطقه مورد نظر
فیلتر انتخاب شده

آرایش صورت باید طبق اصول و قواعد خاصی انجام شود. در ادامه قدم به قدم از مراحل آرایش صورت برای شما می‌گوییم.

مراحل انجام آرایش صورت

قبل از اینکه به سراغ مراحل آرایش صورت برویم، لازم است اینکه نکته را به شما یادآور شویم که اگر می‌خواهید آرایش صورت شما جلوه بهتری داشته باشد، از پاکسازی صورت غافل نشوید. با پاکسازی صورت نه تنها نقص‌های پوستی رفع می‌شود، بلکه مواد آرایشی هم بهتر روی پوست می‌نشینند. حال که از اهمیت پاکسازی صورت برای شما گفتیم، قدم به قدم مراحل آرایش صورت را برایتان توضیح می‌دهیم:

استفاده از مرطوب‌کننده

حتی اگر پوست چربی هم دارید، استفاده از مرطوب‌کننده قبل از آرایش صورت ضروری است. مرطوب‌کننده با آبرسانی پوست، صورت شما را برای یک آرایش بی نقص آماده می‌کند.

زدن پرایمر

هدف از استفاده از پرایمر بهبود کیفیت و افزایش طول عمر آرایش صورت است. از آنجا که عرق کردن دشمن اصلی آرایش صورت است، اهمیت استفاده از پرایمر برای ثابت ماندن آرایش به خوبی مشخص می‌شود. علاوه بر این پرایمر منافذ پوستی را می‌پوشاند و باعث یکنواخت شدن پوست صورت می‌شود.

یکدست کردن پوست با کرم پودر

قطعاً آرایش صورت شما بدون کرم پودر کامل نخواهد بود. برای یکنواخت کردن و یکدست کردن سطح پوست استفاده از کرم پودر امری ضروری و حائز اهمیت است. نکته‌ای که آرایشگر در انتخاب کرم پودر مد نظر می‌گیرد این است که کرم پودر باید علاوه بر تناسب با رنگ پوست شما، با رنگ پوست گردن و لاله‌ گوش هم هماهنگ باشد تا آرایش صورت کاملاً طبیعی دیده شود.

پوشاندن لکه‌ها و تیرگی‌ها با کانسیلر

وظیفه اصلی کانسیلر پنهان کردن نواقص پوستی، لکه‌های صورت و یا تیرگی‌های زیر چشم است. برای اینکه تیرگی و گودی زیر چشم شما رفع شود، یک کانسیلر متناسب با رنگ پوستتان انتخاب شده و به صورت یک مثلث وارونه در نواحی زیر چشم زده می‌شود.

استفاده از پودر بیک

درست است که استفاده از پودر بیک جزء مراحل اختیاری آرایش صورت محسوب می‌شود، اما یک آرایشگر باتجربه به خوبی می‌داند برای افزایش طول عمر آرایش و فیکس کردن کرم پودر و کانسیلر استفاده از پودر بیک لازم و ضروری است. مخصوصاً اگر از کرم پودرهای مایع استفاده شده باشد، پودر بیک براق بودن بیش از حد و چسبندگی کرم پودر را از بین می‌برد.

پوستی شفاف و درخشان با هایلایتر

آرایشگر با زدن هایلایتر به گوشه‌های داخلی چشم، زیر قوس ابرو و روی استخوان‌های گونه جلوه و زیبایی آرایش صورت را دو چندان می‌کند.

برجسته کردن برخی نواحی صورت با رژگونه و کانتور

برای اینکه برخی نواحی صورت برجسته‌تر دیده شوند و صورت از یکنواختی کامل خارج شود، از رژگونه و کانتور استفاده می‌شود. کانتور کردن صورت مرحله‌ای است که با ایجاد سایه روشن و برجسته کردن برخی نواحی صورت، زیبایی آرایش صورت را تکمیل می‌کند. به طور معمول زیر استخوان‌های گونه، کناره‌های بینی و زیر خط فک نواحی از صورت هستند که کانتور می‌شوند. علاوه بر این آرایشگر با استفاده از کانتور در نزدیکی خط رویش مو، باعث می‌شود پیشانی‌های بزرگ کوچک‌تر به نظر برسند. در قدم بعدی یک رژگونه مناسب به سیب‌های گونه زده می‌شود تا گونه‌های شما برجسته‌تر دیده شوند.

آرایش چشم

یک آرایش صورت همه چی تمام بدون آرایش چشم کاملاً ناقص به نظر می‌رسد. مداد و خط چشم، ریمل و سایه چشم لوازم آرایشی هستند که با تکمیل آرایش چشم، چشمانی جذاب و گیرا را برای شما به ارمغان می‌آورند.  

آرایش لب

آرایش لب تکمیل‌کننده آرایش صورت است. در ابتدا یک بالم لب زده می‌شود تا ماندگاری آرایش لب بیشتر شده و از پوسته پوسته شدن پوست لب جلوگیری شود. در قدم بعدی با استفاده از مداد لب رنگ و بافت لب یکسان شده و خط دور لب مشخص می‌شود. در قدم آخر با زدن یک رژ لب،آرایش لب به ایستگاه پایانی می‌رسد.

فیکس کردن آرایش

پس از اینکه آرایش صورت به پایان رسید، آرایشگر یک فیکساتور روی صورت شما اسپری می‌کند تا بتوانید با خیال راحت از آرایش صورت خود لذت ببرید.