اپیلاسیون معمولی

اپیلاسیون یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که برای رفع موهای زائد استفاده می‌شود و در آن موها از ریشه جدا می‌شوند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهند اپیلاسیون از 3000 قبل و از مصر باستان سرچشمه گرفته است و زنان آن دوره بیشتر از اپیلاسیون برای رفع موهای زائد پا و زیر بغل استفاده می‌کردند. از دهه 80 میلادی اپیلاسیون جایگاه ویژه‌ای در صنعت مد و زیبایی پیدا کرده است و به خاطر مزایای بسیارش به یکی از محبوب‌ترین راهکارهای رفع موهای زائد تبدیل شده است.

اپیلاسیون معمولی در آرایشگاه اینترنتی و سالن زیبایی رویال شاین

ما در رویال شاین از محصولاتی استفاده می‌کنیم که ترکیبات موجود در آن‌ها مانع از بروز هرگونه تحریک پوستی می‌شوند تا بتوانید بدون هیچ نگرانی از لطافت و نرمی پوست خود لذت ببرید.

برای تعیین وقت اپیلاسیون معمولی و مراجعه حضوری به سالن آرایشی رویال شاین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در لینک زیر آورده شده است، اقدام کنید:

در حقیقت دیگر آن دوران که برای دریافت خدمات آرایشی حتماً باید به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کردید، گذشته است. امروزه علاوه بر تعیین وقت و مراجعه حضوری می‌توانید آرایشگر را به منزل خود بیاورید تا به آسانی و با راحتی خیال انواع خدمات زیبایی را دریافت کنید. برای بهره‌مندی از امکان اعزام آرایشگر به منزل، کافی است از طریق وب‌سایت آرایشگاه اینترنتی رویال شاین درخواست خود را ثبت کنید.

فیلتر محصولات یک نتیجه پیدا شد
انتخاب خدمت مورد نظر
انتخاب منطقه مورد نظر
فیلتر انتخاب شده

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تنها مزیت اپیلاسیون رفع موهای زائد نیست. در ادامه از فواید اپیلاسیون و راهکارهایی برای گرفتن نتیجه بهتر برای شما می‌گوییم. با ما همراه باشید.

مزایای اپیلاسیون

شاید در نگاه اول تنها کارکرد اپیلاسیون رفع موهای زائد به نظر برسد، اما اپیلاسیون فوایدی با خود به همراه دارد که به راحتی نمی‌توان از آن‌ها گذشت. در ادامه از مزایای شگفت‌انگیز اپلاسیون برای شما می‌گوییم:

پوستی شفاف‌تر با اپیلاسیون

زمانی که شما از شیو کردن برای رفع موهای زائد خود استفاده می‌کنید، به دلیل اصطکاک بین پوست و تیغ، سطح پوست ملتهب شده و تغییر رنگ می‌دهد. پوست در پاسخ به این التهاب عکس‌العمل داده و اعتراض خود را با فعال کردن ملانوسیت‌ها (سلول‌های رنگدانه‌ساز پوست) نشان می‌دهد. همین امر عاملی برای تغییر رنگ پوست به شمار می‌رود. اما اپیلاسیون کاملاً برعکس عمل می‌کند و درصدد جبران این موضوع برمی‌آید. در اپیلاسیون، پوست کمتر در معرض اصطکاک قرار گرفته و تغییر رنگ پوست تا حدی زیادی رفع می‌شود. در واقع با اپیلاسیون می‌توانید طراوت و تازگی را به پوست خود هدیه کنید.

کندتر شدن رشد موهای زائد

همان طور که گفته شد در اپیلاسیون موهای زائد از ریشه جدا می‌شوند. با کنده شدن موها از ریشه، مدتی طول می‌کشد تا مو فولیکول پاره شده خود را ترمیم کند و دوباره در چرخه رشد خود قرار بگیرد. همین موضوع باعث می‌شود که فرآیند رشد موهای زائد 3 تا 4 هفته زمان ببرد.

معمولاً توصیه می‌شود بین هر اپیلاسیون تا اپیلاسیون بعدی از شیو کردن موهای زائد خود خودداری کنید؛ چرا که با شیو کردن تنها موها از ساقه و از روی سطح پوست از بین می‌روند و همین مورد عاملی است که در روند منظم اپیلاسیون کارشکنی می‌کند. پس هر بار که در فواصل بین اپیلاسیون وسوسه شیو کردن به جان شما افتاد، به این فکر کنید که با این کار ریتم از بین بردن موهای زائد را از مختل می‌کنید؛ چرا که موها ترغیب می‌شوند که سریع‌تر و ضخیم‌تر رشد کنند.

دور ماندن از مشکلات پوستی

موهایی که در هنگام رشد به درون پوست برمی‌گردند، توسط پوست به عنوان یک عامل خارجی محسوب شده و در واکنش به این موضوع، دانه‌هایی کیسه مانند روی پوست نمایان می‌شود. احتمال برگشت موی در حال رشد به درون پوست در همه روش‌های از بین بردن موهای زائد وجود دارد، با این حال با اپیلاسیون شما این شانس را دارید که از بروز این گونه مشکلات پوستی دور بمانید؛ چرا که اگر هنگام اپیلاسیون پوست محکم نگه داشته شده و موم خیلی سریع از سطح پوست جدا شود، احتمال بروز این گونه موها تقریباً به صفر می‌رسد. علاوه بر این توصیه می‌شود زمانی که طول موهای زائد به 0.5 سانتی‌متر می‌رسد، برای از بین بردن آن‌ها اقدام کنید.

راهکارهایی برای گرفتن نتیجه بهتر از اپیلاسیون

تیم باتجربه و ماهر آرایشگاه اینترنتی رویال شان در تلاشند تا بهترین خدمات را در زمینه اپیلاسیون به شما عزیزان ارائه دهند. با این حال با رعایت نکاتی ساده می‌توانید نتیجه مطلوب‌تری از اپیلاسیون بگیرید.

خودداری از مصرف ترکیبات حاوی رتینول قبل از اپیلاسیون

محصولات حاوی رتینول از بهترین موادی هستند که برای رفع چین و چروک، کوچک شدن منافذ پوستی و رفع جوش و آکنه به کار برده می‌شوند. . با این وجود لازم است بدانید که از مصرف این‌گونه محصولات قبل از انجام اپیلاسیون خودداری کنید؛ چرا که استفاده از ترکیبات حاوی رتینول قبل از انجام اپیلاسیون باعث افزایش حساسیت و تحریک‌پذیری پوست می‌شود.

مرطوب کردن و لایه‌برداری پوست

نحوه مراقبت از پوست تأثیر فوق‌العاده‌ای بر نتیجه اپیلاسیون دارد. آب‌رسانی و مرطوب کردن پوست یکی از اقدامات ضروری و مهم پس از اپیلاسیون به شمار می‌رود؛ چرا که پوست خشک باعث رشد سریع‌تر و ضخیم‌تر شدن موهای زائد می‌شود. از طرف دیگر لایه‌برداری پوست بعد از اپیلاسیون به اندازه مرطوب نگه داشتن آن مهم است. با لایه برداری، پوست‌های مرده از بین رفته و به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک می‌شود.

فراموش نکردن ضد آفتاب

استفاده از ضد آفتاب در همه حال ضروری است و این اهمیت بعد از انجام اپیلاسیون دوچندان می‌شود. معمولاً پوست بعد از انجام اپیلاسیون حساس‌تر می‌شود؛ بنابراین استفاده از ضد آفتاب، به خصوص تا 24 ساعت پس از اپیلاسیون، امری حائز اهمیت برای جلوگیری از تحریک و التهاب پوست به حساب می‌آید.