کوتاهی موی کودک

در کوتاهی مو انگشتان آرایشگر، شانه و قیچی اطراف گردن، گوش‌ها و سر کودک را احاطه کرده است و تمام این موارد برای برخی از کودکان ترسناک هستند. نکته دیگری که کوتاهی مو را برای بعضی از کودکان به یک غول بزرگ تبدیل کرده است، این است که بیشتر کار کوتاهی در پشت سر کودک انجام می‌شود، قسمتی از سر که او کنترل و دیدی روی آن ندارد، به همین دلیل ممکن است کودک از کوتاهی موی خود سرباز زند. در این موارد ضربان قلب کودک افزایش می‌یابد، دستان او عرق می‌کند، حالت دفاعی به خود می‌گیرد و بی‌قرار می‌شود. همه این نکات ثابت می‌کنند که کوتاهی موی کودک باید توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود تا با دقت کامل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کوتاهی موی کودک را به بهترین نحو انجام دهد.

خدمات کوتاهی موی کودک در آرایشگاه اینترنتی و سالن زیبایی رویال شاین

کوتاهی موی کودک نباید به هر آرایشگری سپرده شود. آرایشگر باید با تمام فوت و‌ فن‌های کوتاهی موی آشنا باشد. تیم ما در سالن زیبایی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین آموزش دیده اند تا بهترین خدمات را در زمینه کوتاهی موی کودک به شما عزیزان ارائه دهند. آرایشگران ما با ویژگی‌های رفتاری کودکان آشنا هستند و رنگ چشم‌ها، فرم صورت و جنس موهای کودک را بررسی می‌کنند تا با توجه به نظر و سلیقه شما بهترین کوتاهی را برای کودکتان انجام دهند.

برای تعیین وقت کوتاهی موی کودک و مراجعه حضوری به آرایشگاه رویال شاین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در لینک زیر آورده شده است، استفاده کنید:

آرایشگاه اینترنتی رویال شاین برای راحتی شما عزیزان این امکان را فراهم کرده است که آرایشگر مورد نظر خود را در زمینه کوتاهی موی کودک به منزل بیاورید. برای درخواست اعزام آرایشگر به منزل می‌توانید از طریق سایت سالن زیبایی رویال شاین اقدام کنید.

فیلتر محصولات یک نتیجه پیدا شد
انتخاب خدمت مورد نظر
انتخاب منطقه مورد نظر
فیلتر انتخاب شده

همانطور که گفته شد ممکن است برخی از کودکان از کوتاهی موهای خود ترس داشته باشند. اگر کودک شما جزء این دسته است، خواندن ادامه این مطلب برایتان خالی از لطف نیست.

راهکارهایی برای برطرف کردن ترس کودکان از کوتاهی مو

بعضی از کودکان به نوعی فوبیای کوتاهی مو دارند و در حین کوتاهی مو کاملاً بی‌قرار می‌شوند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم راهکارهایی به شما پیشنهاد دهیم تا اگر کودک شما هم جزء این گروه از کودکان است، بتوانید به او کمک کنید.

انتخاب سالن زیبایی مناسب

آرایشگرانی که کوتاهی موی کودک را انجام می‌دهند، باید با ویژگی‌های رفتاری و زبان بدن کودک آشنا باشند تا به تمام واکنش‌ها و عکس‌العمل‌های کودک مناسب‌ترین پاسخ را دهند. از این رو لازم است به دنبال سالن‌های زیبایی باشید که بهترین‌ها را در زمینه کوتاهی موی کودک گلچین کرده اند تا بتوانند با مهارت و تخصص کامل، کوتاهی موی کودک شما را انجام دهند.

کوتاهی مو: عبارتی دلهره‌آور برای کودک

شاید کلمه کوتاهی برای کودک شما زیاد از حد ترسناک باشد و همین کلمه ساده یکی از دلایل وحشت کودک از کوتاهی مو باشد. به همین دلیل بهتر است مثل آقای حداد عادل به دنبال جایگزینی برای این واژه باشید و به جای کلمه کوتاهی مو از عباراتی مانند “زیبا کردن مو” یا “امتحان کردن یک مدل موی جدید” برای کودک استفاده کنید!

توصیف کردن فضای آرایشگاه برای کودک

توضیح فرآیند کوتاهی مو با نقاشی یا بازی یکی از راهکاریی است که به کودک شما کمک می‌کند تا با ترس خود مبارزه کند و در این نبرد پیروز شود. علاوه بر این سعی کنید قبل از مراجعه حضوری به سالن‌های زیبایی، سری به وب‌سایت‌ها و صفحات مجازی آرایشگاه مورد نظر خود بزنید و عکس‌هایی از محیط آرایشگاه به کودک  نشان دهید. این کار باعث می‌شود کودک کمی با فضای آرایشگاه همذات‌پنداری کند و به یک باره پا در محیطی نگذارد که کاملاً برای او غریب است.

پرت کردن حواس کودک

بهتر است تبلت و موبایل خود را در اختیار او بگذارید تا تمرکز او از روی کوتاهی مو برداشته شده و حواسش پرت صفحه نمایش دستگاه شود. البته در این صورت لازم است گاهی اوقات صفحه نمایش را حرکت دهید تا با چرخش سر کودک، آرایشگر بتواند همه قسمت‌های موی او را به خوبی کوتاه کند.

انتخاب بهترین زمان

شما می‌توانید از سالن زیبایی مورد نظر خود درباره ساعت‌های کاری خلوتشان بپرسید تا در این ساعات برای کوتاهی موی کودک خود به آرایشگاه مراجعه کنید. علت این امر است که در ساعت‌های شلوغ آرایشگاه، کودک با و سر و صدای زیاد مواجه می‌شود و احتمال دارد این همهمه برای او ترسناک و عذاب‌آور باشد.

از طرفی بهتر است بعد از این کودک یک خواب کامل داشت و سرحال بود، برای کوتاهی موی او اقدام کنید و یا زمانی که میان‌وعده مورد علاقه‌اش خورده است، به او وعده دهید که پس از کوتاهی موهایش یک میان‌وعده خوشمزه دیگر در انتظار اوست.

استفاده از آرایشگاه‌های اینترنتی

اگر کودک شما از کوتاهی موهای خود هراس دارد، می‌توانید از آرایشگاه اینترنتی کمک بگیرید و آرایشگر مورد نظر خود را به منزل بیاورید. حضور آرایشگر در منزل باعث می‌شود تا کوتاهی موی کودک در یک فضای آشنا انجام شود و همین کار به ظاهر کوچک موجب کاهش سطح استرس و ترس کودک می‌شود.