بافت موی کودک

تقریباً همه کودکان با داستان راپونزل آشنا هستند؛ دختری که موهای بلند و بافته شده خود را از پنجره پایین انداخت تا شاهزاده مورد علاقه‌اش از موهایش بالا برود و به او برسد. این داستان و هزاران داستان دیگر باعث شده تا کودکان علاقه عجیبی به بافت مو داشته باشند.

شاید بافت موی کودک از آن دسته خدمات زیبایی باشد که به نظر برسد برای انجام آن لازم نیست حتماً به آرایشگاه رفت. اما این تصوری کاملاً اشتباه است؛ چرا که موهای کودک لطیف است و بافت کودک باید توسط آرایشگری ماهر انجام شود تا بدون کوچک‌ترین آسیبی به موهای کودک، زیبایی موی او دوچندان شود.

خدمات بافت موی کودک در سالن زیبایی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین

اگر شما هم به دنبال این هستید که موهای کودکتان در عین سادگی، زیبا و آراسته شود، بافت موی کودک بهترین گزینه پیش روی شماست. آرایشگران باتجربه ما در سالن زیبایی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین آماده اند تا بافت موی کودک دلبندتان را طبق متدهای روز دنیا و به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

برای تعیین وقت بافت موی کودک و مراجعه حضوری به سالن آرایشی رویال شاین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در لینک زیر آورده شده است، اقدام کنید:

در حقیقت دیگر آن دوران که برای دریافت خدمات آرایشی حتماً باید به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کردید، گذشته است. امروزه علاوه بر تعیین وقت و مراجعه حضوری می‌توانید آرایشگر را به منزل خود بیاورید تا به آسانی و با راحتی خیال انواع خدمات زیبایی را دریافت کنید. برای بهره‌مندی از امکان اعزام آرایشگر به منزل، کافی است از طریق وب‌سایت آرایشگاه اینترنتی رویال شاین درخواست خود را ثبت کنید.

در ادامه از چندین مدل بافت کودک برای شما می‌گوییم که در دنیای مد و زیبایی جایگاه ویژه‌ای دارند.

چندین مدل زیبا و کاربردی برای بافت موی کودک

شاید شما نگران این باشید که بافت کودک باعث آسیب به موهای او نشود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم مراحل انجام چندین مدل بافت کودک را برای شما توضیح دهیم تا مطمئن شوید بدون هیچ‌گونه آسیبی، موهای کودک شما به زیباترین شکل ممکن بافته می‌شوند.

بافت دم اسبی پیچ خورده

برای این مدل بافت، ابتدا تمام موهای کودک به صورت دم اسبی جمع می‌شود. سپس یک قسمت از موی کودک به پهنای تقریباً 7 سانتی‌متر بافته شده و با یک کش نازک بسته می‌شود. در قدم بعدی این قسمت بافته شده مو در لابه لای دم اسبی پیچیده شده و انتهای بافت و دم اسبی با یک کش بسته می‌شود.

بافت تاجی

این مدل بافت حس پرنسس بودن را به کودک شما القا می‌کند. در اولین قدم موهای کودک از وسط به دو قسمت تقسیم می‌شود. سپس در جلوی هر قسمت، بخش کوچکی از موهای او جدا شده و به صورت جداگانه بافته می‌شوند. این موهای بافته شده به سمت عقب کشیده می‌شوند تا در نهایت به صورت یک تاج در هم گره بخورند. 

بافت فرانسوی

مرحله اول در بافت فرانسوی و بافت تاجی یکسان است و در بافت فرانسوی هم ابتدا موهای کودک به دو قسمت تقسیم می‌شود. فرق کج یا فرق وسط با توجه به نظر و سلیقه شما انتخاب می‌شود. در مرحله بعدی تقریباً به اندازه 5 سانتی‌متر از قسمت جلوی مو جدا شده و این قسمت خود به 3 قسمت دیگر تقسیم می‌شود. سپس بیرونی‌ترین قسمت از روی قسمت وسط عبور کرده و جای آن‌ها با هم عوض می‌شود. حالا موی کودک دو قسمت شده و برای ادامه بافت باید تکه‌ای دیگر از مو جدا شده تا دوباره سه قسمت در جلوی موی کودک وجود داشته باشد. قدم بعدی تقریباً تکراری است، با این تفاوت که این بار داخلی‌ترین قسمت از روی قسمت وسط عبور کرده و با هم جابه‌جا می‌شوند. این مراحل تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که موی بافته شده تا روی گوش کودک برسد. این موی بافته شده با یک کش بسته می‌شود. در سمت دیگر موها هم همین مراحل تکرار می‌شوند.

بافت تیغ ماهی

اگر موهای کودک شما بلند است و مدام تحرک می‌کند، بافت تیغ ماهی یک گزینه مناسب است. برای این بافت ابتدا تمام موهای کودک براشینگ می‌شود تا هیچ گره در موهای او نباشد و اگر حجم موهای کودک کم است به جای براشینگ، موهای او ویو می‌شوند. در قدم بعدی موهای کودک به دو قسمت می‌شود و باز هم انتخاب فرق کج و یا فرق وسط مطابق سلیقه شماست. سپس آرایشگر به سراغ یکی از قسمت‌ها رفته و آن را به دو قسمت دیگر تقسیم می‌کند. در مرحله بعد یک لایه نازک از یک قسمت برداشته شده و این لایه از زیر قسمت دیگر رد می‌شود. حالا نوبت به طرف مقابل می‌رسد و دوباره یک لایه نازک از آن جدا شده و از زیر قسمت مخالف رد می‌شود. برای تکرار مرحله‌های قبل باید هر بار قسمتی از موهای کناری جدا جدا به هر یک از این بخش‌ها اضافه شود. آرایشگر این مراحل را تا انتهای موی کودک تکرار کرده و در آخر موهای بافته شده او را با یک کش می‌بندد.