آرایش چشم اسموکی؛ از مصر باستان تا هفته مد پاریس

بازگشت به وب نوشته‌ها

آرایش چشم اسموکی؛ از مصر باستان تا هفته مد پاریس

ریشه و تاریخچه آرایش چشم اسموکی را می‌توان در مصر باستان پیدا کرد. در آن دوران، زنان مصری با استفاده از پودرهای حاصل از کانی‌ها و سنگ‌های معدنی خرد شده، چشمان خود را آرایش می‌کردند تا علاوه بر زیباتر شدن چشمانشان از عفونت‌های چشم و ارواح شیطانی هم دور شوند.

امروزه نیز آرایش چشم اسموکی نه تنها محبوبیت خود را از دست نداده بلکه یکی از پرطرفدارترین آرایش‌های چشم محسوب می‌شود. اگر سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید، با انواع و اقسام پست‌های مربوط به آرایش چشم اسموکی روبرو می‌شوید، که این امر خود نشان‌دهنده جایگاه ویژه این سبک از آرایش چشم است.

آرایش چشم اسموکی تا جایی در دنیای فشن و زیبایی نفوذ کرده است که تقریباً همه مدل‌های برند chanel در هفته مد پاریس امسال برای رونمایی از کالکشن بهار و تابستان این برند، با آرایش چشم اسموکی روی صحنه حاضر شدند. پراهمیت بودن آرایش چشم اسموکی باعث شد در این مقاله به این سبک از آرایش چشم بپردازیم و اصول آن را به شما توضیح دهیم.

نکاتی که باید قبل از شروع آرایش چشم اسموکی بدانید

آرایش چشم اسموکی ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد اما در عمل ریزه‌کاری‌ها و جزئیات منحصربه‌فرد و مخصوص خودش را دارد. طبق آخرین نتایج Google، بیش از 38 میلیون نفر درباره نحوه انجام آرایش چشم اسموکی جستجو کرده اند. پس اگر شما هم جزء این افراد هستید با ما همراه باشید تا درباره ترفندهای و نکات مهم آرایش چشم اسموکی به شما بگوییم.

 • اولین و اصلی‌ترین نکته این است که همیشه تیره‌ترین قسمت آرایش چشم اسموکی باید در نزدیکی خط رویش مژه باشد. این کار باعث می‌شود آرایش شما مدرن و شاداب به نظر برسد و نگاه‌ها را به سمت خود جلب کند.
 • ساده بودن در هر شرایطی بهترین راه‌حل است و این امر در مورد آرایش چشم اسموکی هم صدق می‌کند. به همین دلیل در این سبک از آرایش چشم نباید بیش از 3 رنگ سایه و یک خط چشم استفاده شود.
 • نحوه محو کردن سایه‌ها یکی دیگر از ترفندهای آرایش چشم اسموکی محسوب می‌شود. برای اینکه سایه‌ها به خوبی در هم ترکیب شوند باید براش‌های مخصوص آرایش چشم را در اختیار داشته باشید. معمولاً این براش‌ها در کیف لوازم آرایش همه خانم‌ها پیدا نمی‌شود. پس اگر شما هم براش‌های مخصوص آرایش چشم را در دسترس ندارید ولی می‌خواهید یک آرایش چشم اسموکی تمیز داشته باشید، بهتر است از یک آرایشگر ماهر کمک بگیرید.

اگر برای آرایش چشم اسموکی به کمک نیاز دارید، آرایشگران باتجربه ما در کنار شما هستند. در سایت ما می‌توانید از سالن آرایشی رویال شاین وقت مراجعه حضوری بگیرید یا اگر ترجیح شما دریافت این خدمت در منزل‌تان است، درخواست خود جهت اعزام آرایشگر به منزل را ثبت نمایید.

خدمات آرایش صورت در سالن زیبایی و آرایشگاه اینترنتی رویال شاین

آرایش اسموکی برای رنگ چشم‌های مختلف

آرایش چشم اسموکی نه تنها برای میکاپ شب بی‌نظیر است، بلکه در روز هم زیبایی چشمان شما را دوچندان می‌کند. البته باید توجه داشته باشید که رنگ‌های سایه برای این سبک از آرایش چشم باید هوشمندانه و با توجه به رنگ چشم‌هایتان انتخاب شوند. در ادامه به شما می‌گوییم که آرایش چشم اسموکی چگونه باید برای هر رنگ چشم‌های مختلف اجرا شود تا بیشترین تناسب را با چشمان شما داشته باشد.

چشم‌های قهوه‌ای و مشکی

 • اگر چشمان قهوه‌ای یا مشکی رنگ دارید، بهتر است از سایه‌های ارغوانی روشن یا بنفش برای آرایش چشم اسموکی استفاده کرده و این سایه‌ها را کاملاً روی پلک خود پخش کنید.
 • سپس روی ناحیه crease چشم یک سایه آلویی رنگ بزنید و آن را با سایه‌های قبلی به خوبی ترکیب کنید تا کاملاً در هم ادغام شوند.
 • در قدم بعدی یک خط چشم مشکی روی پلک بالای خود بکشید و مژه‌ها را دو لایه ریمل بزنید.
 • برای پلک پایین هم از خط چشم مشکی استفاده کنید. پس از آن با استفاده از یک براش مرطوب مژه‌های پلک پایین را پررنگ‌تر کنید و یک لایه سایه چشم یاسی رنگ زیر پلک پایین خود بزنید.
 • در نهایت با پاک کردن سایه‌های اضافی با یک پنبه آغشته به کانسیلر، کار آرایش چشم اسموکی را تمام کنید.

چشم‌های سبز

 • برای شروع یک سایه نود را در گوشه داخلی چشم، روی پلک‌ها و ناحیه crease چشم پخش کنید.
 • با استفاده از یک براش گرد و کوچک کمی سایه چشم زمردی رنگ روی گوشه داخلی چشم بزنید و سپس آن را تا روی پلک‌های خود امتداد دهید.
 • سپس یک سایه قهوه‌ای تیره مات روی گوشه خارجی چشم بزنید و آن را با سایه زمردی ادغام کنید.
 • در قدم بعدی با کمک یک براش زاویه‌دار، روی لبه گوشه خارجی چشم یک سایه مشکی مات بزنید و آن را به سمت ناحیه crease چشم پخش کنید.
 • سایه زمردی رنگ را روی خط رویش مژه‌های پایین هم بزنید و در آخر با استفاده از یک خط چشم مشکی و ریمل پرونده آرایش چشم اسموکی را ببندید.

چشم‌های آبی

اگر می‌خواهید چشمان شما چه در روز و چه در شب بهترین آرایش چشم اسموکی را داشته باشند، بهتر است به سراغ سایه‌های برنزی رنگ بروید. علاوه بر این رنگ نارنجی نقطه مقابل رنگ آبی است. بنابراین زمانی که رنگ آبی، برنزی و نارنجی در کنار هم قرار بگیرند، چشمان آبی رنگ را گیراتر نشان می‌دهند.

 • آرایش اسموکی برای چشم‌های آبی با یک سایه کرمی به رنگ برنزی یا طلایی شروع می‌شود. با کمک یک براش کوچک و گرد این سایه را از خط رویش مژه‌ها تا ناحیه crease چشم پخش کنید. سپس با استفاده از انگشت حلقه خود به آرامی سایه چشم را محو کنید.
 • در مرحله بعدی از یک سایه برنزی رنگ استفاده کنید و آن را بالای ناحیه crease چشم، روی خط رویش مژه‌های پایین و در گوشه داخلی چشم بزنید.
 • کمی هایلایتر در امتداد استخوان ابرو و گوشه‌های داخلی چشم بزنید.
 • یک خط چشم قهوه‌ای رنگ روی پلک بالایی خود بکشید و در آخر با ریمل زدن کار آرایش چشم اسموکی را به پایان برسانید.

چشم‌های خاکستری

 • در سال‌های اخیر، سایه چشم شرابی رنگ به یکی از ترندهای آرایشی تبدیل شده است. این رنگ از سایه بیشترین هماهنگی را با چشمان خاکستری دارد. بنابراین برای یک آرایش چشم اسموکی همه چیز تمام می‌توانید از سایه شرابی رنگ استفاده کنید. برای این کار، پس از آماده کردن پلک ها با پرایمر چشم، سایه شرابی رنگ را با کمک یک براش متوسط و صاف از خط رویش مژه‌ها تا ناحیه crease چشم پخش کنید.
 • با استفاده از یک براش کوچک و زاویه‌دار، همان سایه زمردی رنگ را روی خط رویش مژه‌های پایین بزنید.
 • با کمک یک براش متوسط و صاف یک سایه قهوه‌ای روشن یا هلویی رنگ بالای ناحیه crease چشم بزنید و به خوبی آن را با سایه شرابی رنگ ادغام کنید.
 • برای کشیدن خط چشم از رنگ قهوه‌ای روشن استفاده کنید. این رنگ خط چشم با سایه‌های استفاده شده کاملاً تناسب دارد.
 • روی مژه‌های خود دو یا سه لایه ریمل بزنید و در نهایت آرایش خود را با یک رژلب نود تکمیل کنید.
بازگشت به وب نوشته‌ها